Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Częstkowie
W dniach 9-10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej w Częstkowie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
9 listopada zebraliśmy się na apelu, podczas którego uczniowie klasy VII zaprezentowali krótki program artystyczny, montaż słowno-muzyczny, upamiętniający 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
10 listopada, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Następnie ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszy kotylion. Laureatami zostali:
I miejsce – Matylda Szymańska (klasa V), Antoni Wasielke (klasa VII),
II miejsce – Aurelia Dorsz (klasa II), Agata Kreft (klasa II), Oliwia Wasielke (oddział przedszkolny),
III miejsce – Martyna Reszka (klasa VIII), Amelia Voigt (oddział przedszkolny),
Wyróżnienia – Bartosz Bojeński (oddział przedszkolny), Adam Damps (klasa I), Paweł Damps (klasa III), Konrad Hinc (klasa I), Dominika Kobiela (klasa VIII), Joanna Kwidzińska (klasa II), Jakób Kwidziński (oddział przedszkolny), Jan Naczk (klasa I), Maja Naczk (klasa VII), Magdalena Pesta (oddział przedszkolny), Mariusz Roda (klasa III), Paulina Szwonder (klasa I), Paulina Voigt (klasa I).
Serdecznie gratulujemy!
Podczas apelu wykorzystaliśmy sprzęt (głośnik, iPad) zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.
11 listopada szkolna delegacja uczestniczyła w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Kielnie połączonych z inauguracją Jubileuszu 50-lecia Gminy Szemud.

