Pasowanie na czytelnika
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska
Dnia 15 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Tego dnia uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki.
Przed złożeniem ślubowania dzieci przypomniały zasady panujące w bibliotece. Powiedziały również, jak należy traktować książki i czego nie wolno robić podczas czytania.
Następnie uczniowie wykonali kilka zadań, w których musieli wykazać się znajomością bajek i baśni, słownictwa związanego z książką, a także umiejętnością czytania i układania puzzli. Doskonale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.
Dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą przestrzegać obowiązków czytelnika, szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.
Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Podczas tworzenia fotorelacji wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

