Pieczemy pierniki
16 grudnia 2024 roku w naszej szkole zapachniało świętami. Dzieci z oddziału przedszkolnego piekły świąteczne pierniczki. Przed rozpoczęciem milusińscy zapoznali się ze składnikami, które potrzebne są do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie z pomocą nauczycielki dodawały wszystkie produkty. Z tak przygotowanego ciasta nasi mali cukiernicy wycinali przeróżne kształty pierniczków: gwiazdki, choinki, bałwanki i wiele innych. Potem cierpliwie czekali, aż ciasteczka się upieką.
Następnego dnia przystąpili do najprzyjemniejszej części, czyli dekorowania. Przedszkolaki ozdabiały ciasteczka kolorowym lukrem, cukrowymi pisakami oraz różnego rodzaju posypkami. Każdy pierniczek był inny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci czuły wielką radość i satysfakcję z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Takie działania dostarczyły im wiele miłych przeżyć.
Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Kinga Stefanowska

