Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Szkoła Podstawowa w Częstkowie włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Organizatorem Głównym tego wydarzenia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy od apelu, podczas którego szkolny koordynator przedstawił program akcji.
Następnie podczas przerw międzylekcyjnych Patrole i Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały egzaminy wśród chętnych uczniów i pracowników szkoły. Wszyscy, którzy zdali egzamin, otrzymali specjalny certyfikat i tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Obchody zakończyliśmy kolejnym apelem, podczas którego koordynator przedstawił podsumowanie akcji i zaprosił wszystkich „Ekspertów tabliczki mnożenia” do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Podczas tworzenia fotorelacji wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

