"Świetliczaki na tropie... kolorów Świata" - Australia
Choć nasza szkoła znajduje się w małej wsi - to sami jesteśmy ciekawi wielkiego świata. Tym razem nasze zainteresowania rozbudziło wykonane zadanie z modułu V: Zielony Australia i Oceania w ramach projektu ”'Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”.
Poznaliśmy tradycje, zwyczaje, tryb życia Aborygenów - rdzennej ludności Australii. Dowiedzieliśmy się, kiedy przybyli oni do Australii i jakie były ich losy. Poznaliśmy też ich sztukę malarską, którą próbowaliśmy odzwierciedlić na wykonanych przez nas tekturowych bumerangach.
Na zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Jolanta Uhlenberg

