Biliśmy rekord w pierwszej pomocy z WOŚP!
16 października 2024 r. biliśmy rekord w pierwszej pomocy z Fundacją WOŚP w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Data wydarzenia nie była przypadkowa. Tego dnia od 2013 roku, z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji, świętujemy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Punktualnie o 12:00 w 867 miastach w całym kraju przystąpiono do próby bicia rekordu, który polegał na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut. W akcji wzięły udział aż 1 044 instytucje i 116 247 osób na terenie całego kraju.
Gmina Szemud prowadziła transmisję na żywo, podczas której połączyliśmy się z Centrum Samorządowym w Szemudzie i innymi szkołami z terenu naszej gminy.
Próba bicia rekordu była wspaniałą okazją do utrwalenia wiedzy i umiejętności w zakresie resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie.
#rekordrur

