„Bombka z Memmingen”
Uczniowie klasy VIII wzięli udział w akcji Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku i kampanii BohaterON – włącz historię pt. „Ocal bombkę z Memmingen”.
Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Opowiada o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną.
Uczniowie wysłuchali słuchowiska, którego bohaterem jest powstaniec warszawski spędzający święta Bożego Narodzenia w obozie jenieckim Memmingen. Bombka wykonana z dala od Polski i rodziny była symbolem pamięci i walki o Polskę.
Jacek Nowicki

