Co należy jeść, aby zdrowym być?
Uczniowie klasy V na zajęciach z wychowawcą rozmawiali o prawidłowych nawykach żywieniowych, poznali piramidę zdrowego żywienia oraz opowiedzieli o konsekwencjach zdrowotnych niewłaściwego odżywiania się. Następnie wybrali się do sklepu, w którym - mając do dyspozycji po 5 zł każdy – musieli wybrać zdrową przekąskę. Nie było to łatwe zadanie, gdyż jak się okazuje większość produktów zawiera niezdrowe składniki i konserwanty. Ostatecznie każdy wyszedł ze sklepu ze zdrową przekąską, którą mógł podzielić się z pozostałymi uczniami.
Alicja Toruńczak

