Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
23 marca 2026 roku w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Szemud.
Celem konkursu było popularyzowanie polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji, promowanie osiągnięć uczestników oraz ich opiekunów i stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.
Szkołę Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie reprezentowało czworo uczestników: Kornelia Chmielewska i Anna Kowalewska z oddziału przedszkolnego oraz Hanna Wasilka i Wojciech Pranszke (uczniowie klasy I).
Nasi mali artyści pięknie wyrecytowali przygotowane utwory. Gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za czas poświęcony na przygotowania. Jesteśmy z Was dumni!

