Jak ratować życie? - zajęcia z udzielania pierwszej pomocy
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciele przypomnieli uczniom, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dzieci dowiedziały się, a uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie, jakie czynności należy wykonać, zanim na miejsce wypadku przybędzie karetka pogotowia. Uczyli się, jak ocenić stan poszkodowanego i jak właściwie przekazać informacje dotyczące nieszczęśliwego zdarzenia służbom ratunkowym. Przećwiczyli także układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej - bocznej ustalonej oraz wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

