Lekcja zdalna z prawnikami z okazji Dnia Edukacji Prawnej 2026
26 marca 2026 uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w lekcji zdalnej z prawnikami z okazji Dnia Edukacji Prawnej.
Podczas spotkania przedstawiciele różnych zawodów prawniczych, współorganizujących inicjatywę „Lekcje z prawnikiem w szkole z okazji Dnia Edukacji Prawnej”, opowiadali o specyfice swoich zawodów (prokuratora, adwokata, radcy prawnego, komornika, kuratora, notariusza i rzecznika patentowego) oraz występujących pomiędzy nimi różnic. Lekcja miała formę rozmowy, w ramach której prawnicy odpowiadali na zadane pytania.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu. Spotkanie z przedstawicielami zawodów prawniczych było dla naszej młodzieży cennym doświadczeniem, które pozwoliło lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz specyfikę codziennej pracy prawników.
Doceniamy profesjonalizm, przystępny sposób przekazywania wiedzy oraz zaangażowanie w edukację prawną młodego pokolenia.
Projekt współtworzą: Ministerstwo Sprawiedliwości, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów, Krajowa Rada Komornicza, Polska Izba Rzeczników Patentowych, Fundacja Edukacji Prawnej “Iustitia”, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Stowarzyszenie Absolwentów i Aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury “VOTUM”, Polska Sekcja Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME oraz Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia.

