Marzanna – symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny przez dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I
Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością zaangażowały się w przygotowanie Marzanny - tradycyjnego symbolu odchodzącej zimy. Wspólnie z uczniami klasy I wyruszyły na boisko szkolne, aby w radosnej atmosferze pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosnę.
Podczas zabawy dzieci rzucały balonami wypełnionymi wodą, celując do Marzanny. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w aktywności, a przy tym świetnie się bawili, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu.
Zwyczaj topienia Marzanny jest symbolem pożegnania zimy, wszystkiego, co chłodne i ponure, oraz powitania nowego życia, ciepła i radości, które niesie ze sobą wiosna.
Dzięki tym zajęciom dzieci nie tylko poznały tradycje ludowe, ale także rozwijały współpracę w grupie, sprawność ruchową oraz kreatywność. Była to również doskonała okazja do integracji i nauki poprzez zabawę.
Kinga Stefanowska

