Nauczyciele szyją dla powodzian
Koniec października i początek listopada były niesamowicie gorącym okresem w przestrzeni publicznej. Nauczyciele i nauczycielki z różnych szkół w całej Polsce ponownie złączyli się w akcji Szycia Dobra. Tym razem szyliśmy Pożeracze Smutków Giganty w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez Beatę Chodacką i Wojciecha Wątora FalaEduDobra w celu wsparcia szkół poszkodowanych w powodziach.
37 nauczycieli i nauczycielek z różnych szkół w Polsce zdecydowało się wesprzeć akcję, szyjąc gigantyczne Pożeracze Smutków, czyli kolorowe i mięciutkie pluszaki o minimalnej wielkości 60 cm i przeznaczyć je na licytacje w celu wsparcia dwóch szkół poszkodowanych w powodzi: Publiczną Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy oraz Szkołę Podstawową nr 13 w Jeleniej Górze. W sumie z nauczycielskich rąk powstały 41 Pożeraczy Smutków Giganty. A cała akcja zakończyła się konferencją charytatywną online pod patronatem grupy Superbelfrzy RP, podczas której można było wysłuchać inspirujących prelekcji nauczycieli praktyków, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami.
W specjalnej grupie licytowało 441 osób, Pożeracze Giganty trafiły do 39 nowych właścicieli i właścicielek a w sumie udało się zebrać 10 160 zł na realne wsparcie szkoły w Skorogoszczy i Jeleniej Górze.
Naszą szkołą w akcji reprezentowała Pani Mariola Cyganek, która uszyła Pożeracza Smutków Giganta Przytulaśna Pyrka.
Akcja nauczycielskiego Szycia Dobra odbywa się w przestrzeni publicznej od pięciu lat. Chętni nauczyciele i nauczycielki z różnych szkół w całej Polsce dołączają do szycia Pożeraczy Smutków Gigantów. Akcję zainicjowała Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach, która od 12 lat razem z uczniami i uczennicami szyje Pożeracze Smutków a w ciągu pięciu lat do akcji dołączyło już około 400 szkół z całej Polski. Od 4 lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog organizowana jest nauczycielska akcja szycia Pożeraczy Smutków Gigantów dla WOŚP.

