Ogólnopolska Akcja Nauczycieli – Nauczyciele szyją dla WOŚP
Licytuj dla WOŚP Pożeracza Smutków Giganta – Kawkę Maryśkę!
Pożeracze Smutków Giganty na aukcjach Allegro wesprą 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowego domu będzie szukać około 200 ogromnych kolorowych pluszaków uszytych przez nauczycieli i nauczycielki z całej Polski. Czy rekord poprzedniej edycji zostanie pobity?
Nauczyciele szyją dla WOŚP już po raz piąty
Podczas zeszłorocznej edycji kwota wszystkich wylicytowanych maskotek wyniosła 67 191 zł, a w akcję zaangażowało się ponad 170 nauczycielki i nauczycielek. W tym roku szyjących jest ponad 200! Aukcje wystartują 22 stycznia.
O organizatorach
Marta Florkiewicz-Borkowska to nauczycielka, arteterapeutka i edukatorka z tytułem „Nauczyciel Roku 2017”, laureatka Nagrody imienia Ireny Sendlerowej i Nagrody im. Janusza Korczaka. Terapeutyczną moc szycia odkryła ponad 10 lat temu i do dzisiaj swoją pasją zdążyła zarazić kilkaset szkół, w których szyje nie tylko grono pedagogiczne, ale także uczniowie i uczennice. Od kilku lat inicjatywie partneruje Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, zaś dwa lata temu zyskała ona oficjalną nazwę “Szyjemy Dobro”. Kolejne edycje organizowane są z myślą o konkretnych potrzebujących. Pożeracze Smutków oraz inne przyjazne “stwory” powstały już m.in. po to, aby wesprzeć dzieci uchodźcze z Ukrainy, psychiatrię dziecięcą i domy dziecka. “Nauczyciele szyją dla WOŚP” to stały punkt programu szycia Dobra.
Licytowanie = pomaganie
Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na gastroenterologię dziecięcą, czyli na walkę z chorobami układu pokarmowego u najmłodszych. Wspierając ten szczytny cel, można przy okazji adoptować Pożeracza Smutków Giganta, który wniesie do każdego domu mnóstwo dobrej energii.
Sprawdź oficjalną stronę akcji: www.cyfrowydialog.pl/szyjemy-dobro oraz śledź hasztagi #SzyjemyDobro oraz #NauczycieleszyjądlaWOŚP w mediach społecznościowych, aby nie przegapić startu akcji.
Mariola Cyganek

