Pamiętamy...
Dnia 31 października 2023 r. uczniowie klasy VI, podczas wycieczki do Wejherowa, w ramach obchodów Tygodnia Pamięci w Gminie Szemud, zapalili znicze przy pomniku poświęconym Romanowi Kuniewskiemu oraz wszystkim leśnikom zamordowanym w Lesie Piaśnickim.
Uczniowie uczcili pamięć ofiar hitlerowskich zbrodni, złożyli hołd kaszubskim leśnikom, których jedyną winę stanowiło to, że byli Polakami…
„W oddalonym o około 9 kilometrów od miejsca straceń Wejherowie stanął w 2014 r. pomnik Romana Kuniewskiego – przedwojennego nadleśniczego, radnego miejskiego i działacza patriotycznego. Ma upamiętniać również wszystkich leśników kaszubskich, którzy, tak jak Roman Kuniewski, zostali zamordowani w Lasach Piaśnickich.
W Piaśnicy zamordowani zostali przedstawiciele polskiej elity politycznej, gospodarczej i kulturalnej z Pomorza Gdańskiego. Niemcy do grupy tej zaliczali m.in.: osoby duchowne, wyższych urzędników, nauczycieli, lekarzy, kupców, przedsiębiorców, właścicieli ziemskich i leśników”.
(https://www.muzeumpiasnickie.pl)
Pamiętamy...

