Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie

Pierwszoklasiści zasiali rzeżuchę

Utworzono dnia 29.03.2026

Uczniowie klasy I zasiali rzeżuchę, która w Święta Wielkanocne będzie ozdabiać świąteczny stół. Rzeżucha na wacie to prosta, wielkanocna uprawa domowa, która zajmuje 7–10 dni. Wystarczy ułożyć watę na talerzyku, zwilżyć ją, gęsto posypać nasionami i codziennie zraszać, utrzymując stałą wilgotność. Wymaga jasnego miejsca i temperatury, a pierwsze kiełki pojawiają się bardzo szybko. Rzeżucha przede wszystkim jest bogatym źródłem witaminy C. Roślina ma w składzie również witaminy: A, B, K oraz niacynę. Swoje zdrowotne właściwości zawdzięcza też minerałom. Zawiera  żelazo, magnez, chrom, jod, wapń, a także mangan.

Judyta Burchacz

Pierwszoklasiści zasiali rzeżuchę

Utworzono dnia 29.03.2026, 22:34

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 494

W poprzednim tygodniu: 771

W tym miesiącu: 3148

W poprzednim miesiącu: 8401

Wszystkich: 116856