Robimy ciastolinę
Własnoręcznie przygotowana ciastolina to świetna zabawa. Doświadczyli tego uczniowie klasy I i II, którzy z wcześniej przygotowanych oraz odpowiednio odważonych składników przygotowali ciastolinę. Gdy już masa miała odpowiednią konsystencję, dzieci zabrały się do zabawy. Zagniatały, formowały, wałkowały oraz wycinały różne kształty. Podczas zajęć było kreatywnie i wesoło.
Ciastolina zapewnia wrażania sensoryczne, które pomagają rozwijać umiejętności motoryczne. Łagodzi napięcie i wzbogaca wyobraźnię.
Kinga Stefanowska

