Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Częstkowie
13 października 2023 r. w naszej szkole tradycyjnie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej.
W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Częstkowie Iwona Białas-Rychlak, wychowawczyni Judyta Burchacz oraz rodzice i inni członkowie rodzin.
Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Sekretarz Gminy Szemud Barbara Rzeszewicz, pracownik Urzędu Gminy Szemud Iwona Curlej-Paszke.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego.
Następnie dyrektor szkoły powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie bohaterów tego wydarzenia, czyli pierwszoklasistów. Pogratulowała dzieciom ich wyjątkowego święta i życzyła, aby każdy dzień spędzony w naszej szkole był dla nich interesującą podróżą, podczas której zdobędą nowe wiadomości oraz umiejętności, poznają ciekawych ludzi i nawiążą pierwsze przyjaźnie.
W końcu przyszła pora na oddanie głosu pierwszoklasistom. Dzieci długo przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Zanim zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Częstkowie przedstawiły to, czego już się nauczyły. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność jednogłośnie orzekła, że wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.
Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci złożyły przysięgę, z dumą powtórzyły słowa ślubowania odczytane przez wychowawczynię. Następnie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania. Pierwszoklasiści potwierdzili treść przysięgi poprzez odbicie odcisku kciuka w Księdze Uczniów.
Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz prezenty wręczone przez Wójta Gminy Szemud.
To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

