Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie
18 marca 2026 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, różnych form przemocy i właściwego reagowania na nią oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji i wskazówek. Policjantka przypomniała między innymi zagadnienia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy i poinformowała o odpowiedzialności karnej grożącej za niewłaściwe zachowania w sieci.
Uczniowie poznali także nowe przepisy dotyczące użytkowania hulajnóg elektrycznych. Od 3 marca br. z takich hulajnóg mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 lat, posiadając kartę rowerową (do pełnoletności). Hulajnogi elektryczne i zwykłe są przeznaczone dla jednej osoby, więc nie wolno podróżować na nich z pasażerem.
Od 3 czerwca br. zacznie obowiązywać przepis wprowadzający obowiązek noszenia kasku ochronnego przez osoby poniżej 16. roku życia, poruszające się rowerem, hulajnogą elektryczną lub innym urządzeniem transportu osobistego.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz bardzo interesujące i wartościowe spotkanie.

