Sukces w konkursie literackim „Piórem po Kaszubach”
26 lutego 2026 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „Piórem po Kaszubach” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kaszubska Droga”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich, popularyzacja walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych obszaru LGD „Kaszubska Droga”, wzmacnianie tożsamości regionalnej, inspirowanie twórczości literackiej o tematyce lokalnej.
W konkursie wzięło udział troje uczniów Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie: Dorota Labuda (klasa II), Joanna Roda (klasa II) oraz Marcin Labuda (klasa VII).
Z dumą i radością informujemy, że praca literacka Marcina Labudy uzyskała II miejsce w kategorii klas IV-VIII (poezja).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

