Szkoła pamięta…
Szkoła Podstawowa w Częstkowie wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W dniach 30 października – 5 listopada 2023 roku obchodziliśmy również Tydzień Pamięci w Gminie Szemud.
W ramach obu akcji podjęliśmy wiele działań służących pielęgnowaniu pamięci zarówno o naszych bliskich, jak i o tych, którzy zapisali się w historii regionalnej i ogólnonarodowej. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związaną z nimi historię. Każda klasa w swojej sali przygotowała gazetkę ścienną poświęconą lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii. Uczniowie wykonali również różne prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. W tym czasie odbyła się także wycieczka patriotyczna do Muzeum Stutthof w Sztutowie.
„Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą - ta pamięć daje im nieśmiertelność”.
(Rafał Kosik)
#SzkołaPamięta

