Tydzień Bezpieczeństwa w Gminie Szemud - dzień V
Bezpieczeństwo w Internecie to temat niezwykle ważny, dlatego podczas ostatniego dnia Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud uczniowie powtarzali i utrwalali podstawowe zasady, które pomagają chronić prywatność i dbać o bezpieczeństwo w sieci.
Pamiętajmy, że Internet to potężne narzędzie, które może być źródłem wiedzy i rozrywki, ale wymaga także odpowiedzialnego i świadomego użytkowania. Zachowanie ostrożności i stosowanie się do poniższych zasad pomoże nam cieszyć się jego możliwościami w bezpieczny sposób.
- Chroń dane osobowe.
- Stosuj silne i unikalne hasła.
- Regularnie aktualizuj oprogramowanie antywirusowe i system operacyjny.
- Unikaj klikania w podejrzane linki i załączniki.
- Myśl krytycznie o informacjach w sieci.
- Nie ufaj osobom poznanym online.
- Dbaj o ustawienia prywatności.
- Wylogowuj się z serwisów.
- Używaj bezpiecznych sieci.

