Udział w prelekcji oraz projekcji filmu „Historia jednej zbrodni”
Dnia 28 września br. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w prelekcji oraz projekcji filmu dokumentalnego „Historia jednej zbrodni” zorganizowanej przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z polityką okupacyjną III Rzeszy na ziemiach polskich i dowiedzieć się, w jaki sposób Polacy pomagali ludności żydowskiej. Przede wszystkim poznali losy rodziny Ulmów, która za pomaganie Żydom podczas II wojny światowej zginęła męczeńską śmiercią.
Jacek Nowicki

