Udział w XXIX Festynie Archeologicznym w Biskupinie
16 września br. uczniowie klasy IV wzięli udział w XXIX Festynie Archeologicznym w Biskupinie „Biskupin. Pierwszy Pomnik Historii”.
W tym roku obchodziliśmy 90. rocznicę badań osady w Biskupinie. Z tej okazji dzieci miały możliwość zobaczyć rekonstrukcję wykopalisk, poznać wielu badaczy oraz wyniki ich pracy.
Uczniowie zapoznali się z dawnymi wierzeniami, a przede wszystkim zdobyli wiedzę na temat warunków codziennego życia mieszkańców zrekonstruowanych osad.
Wycieczka była również wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i klasowej integracji.
Jacek Nowicki

