Uroczyste rozpoczęcie szkolnych obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud
16 września 2024 r. uroczyście rozpoczęliśmy szkolne obchody Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, którzy spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami klas I-III.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, pracownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Szemud - Iwona Curlej-Paszke, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie na czele z Prezesem Sławomirem Nowickim oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Ogromną niespodzianką i atrakcją dla dzieci była wizyta Chase'a.
W czasie spotkania obejrzeliśmy występ dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I, którzy przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Następnie nasi goście przypomnieli najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz zasad zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
Na koniec dzieci z oddziału przedszkolnego i nowi uczniowie klas I-III otrzymali kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze, a tym samym bardziej bezpieczni.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Szemud, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie oraz funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie za to niezwykłe i wartościowe spotkanie oraz wspaniałą akcję w postaci Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud.

