Wykład profilaktyczny „Cyberprzemoc - uzależnienie od nowych technologii. Wybrane zagrożenia w świecie dzieci i młodzieży”
Dnia 5 grudnia br. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wykładzie profilaktycznym „Cyberprzemoc - uzależnienie od nowych technologii. Wybrane zagrożenia w świecie dzieci i młodzieży”, który odbył się w Centrum Samorządowym w Szemudzie.
Wykład poprowadził dr Maciej Dębski - socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli (źródło: https://dbamomojzasieg.pl/o-nas/).
Serdecznie dziękujemy Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Szemudzie oraz Wójtowi Gminy Szemud za bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.

