Warsztaty muzyczne z Muzeum Wojska Polskiego
15 grudnia 2025 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w kolejnych warsztatach muzycznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Rogalską w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Centrum Edukacji Historyczno-Patriotycznej Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Podczas zajęć między innymi uczyli się pieśni wojskowej pt. „Czerwone maki na Monte Cassino” i poznali jej historię. Zdobyli wiadomości na temat bitwy pod Monte Cassino oraz misia Wojtka, który został przygarnięty przez polskich żołnierzy, od małego służył w wojsku (np. nosząc pociski) i został mianowany na stopień kaprala.
Serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia, wspólne śpiewanie i ciekawe opowieści. Z niecierpliwością czekamy na dalsze spotkania z muzyką i historią w nowym roku.

