Warsztaty muzyczne z Muzeum Wojska Polskiego
15 stycznia 2026 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w kolejnych warsztatach muzycznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Rogalską w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Centrum Edukacji Historyczno-Patriotycznej Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego. Przypomnieli sobie wiadomości dotyczące Wielkopolski, jej położenia i głównych miast, Ignacego Jana Paderewskiego, rozbiorów Polski, okresu pod zaborami i germanizacji. Dowiedzieli się, kim była sanitariuszka i jaką rolę pełniła. Następnie wspólnie śpiewali „Rotę” i słuchali pięknej gry na skrzypcach w wykonaniu Pani Katarzyny Rogalskiej.
Serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na dalsze spotkania z muzyką i historią.

