Wierszyki - masażyki
Uczniowie klasy I podczas zajęć wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych. Dzieci wsłuchiwały się w tekst wierszyków czytanych przez nauczyciela i w parach wykonywały masażyki.
Wierszyki - masażyki uczą dzieci orientacji we własnym ciele, pomagają poznać kierunki (góra-dół, lewo-prawo) i oczywiście dostarczają bodźców dotykowych. Ponadto rozwijają umiejętności koncentracji uwagi – koncentrowania się na sobie i swoim ciele, co pozwala na uspokojenie się i odprężenie. Podczas zajęć wykorzystano utwory: „Bajka o raku z tataraku”, „Zoo”, „Maluję kółeczko”.
Judyta Burchacz

