Wieże gęstości
Najlepsza nauka to nauka przez doświadczenie, dlatego też uczniowie z klasy 7, po zrealizowaniu lekcji fizyki na temat gęstości, tworzyli swoje wieże gęstości według własnych pomysłów i z samodzielnie dobranych substancji. Praca była bardzo precyzyjna i wymagała dużo cierpliwości. Młodzież miała okazję zaobserwować, jak zachowują się ciecze o różnych gęstościach. Uczniowie musieli przewidywać, w jakiej kolejności wlewać kolejne ciecze, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dodatkowo poruszyli temat różnicy gęstości wody słodkiej i wody morskiej. Sami sprawdzili, jaki zbiornik wody na Ziemi jest najgęstszy. Woda tam jest tak gęsta, że utrzymuje na swojej powierzchni nawet człowieka. Jak osoba położy się na wodzie, to w niej nie tonie.
Anna Miotk

