„Wsłuchaj się w park” - niezwykły spacer uczniów klasy V po Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie
Korzystając z wizyty w Wejherowie, uczniowie klasy V wybrali się na spacer do Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego.
Nie był to zwykły spacer. Uczniowie, korzystając z aplikacji w telefonie, przemieszczali się po parku zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Dzięki mobilnej grze miejskiej „Wsłuchaj się w park” aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, łącząc dobrą zabawę z edukacją. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o historii parku, różnych jego miejscach i otaczającej przyrodzie, a także rozwiązywali quizy i zagadki, za które otrzymywali „gwiazdki”. Na koniec mogli wyszaleć się na placu zabaw.
Całość była świetną alternatywą dla zwykłego spaceru. Po takim wyczerpującym wysiłku zarówno fizycznym, jak i intelektualnym cała klasa zasłużyła na posiłek w pizzerii.
Alicja Toruńczak

