Wycieczka do Chmielna
7 listopada 2024 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Chmielna. Najpierw udaliśmy się do Kina za Rogiem. Tam obejrzeliśmy film pt. „Pan zabawka”, który skłonił nas do refleksji nad tym, co tak naprawdę ważne jest w życiu.
Później odwiedziliśmy skansen „U Słodkiego”. Tam mogliśmy zobaczyć dawne przedmioty i maszyny, które były używane w gospodarstwie rolnym i domowym. Podziwialiśmy także wyjątkową kolekcję harmonijek i akordeonów oraz ciekawych przedmiotów z całego świata. Mogliśmy również zagrać na regionalnych instrumentach, np. burczybasie. W trakcie wizyty w skansenie mieliśmy także możliwość posłuchać piosenek kaszubskich oraz wspólnie pośpiewać. Dodatkową atrakcją były spacerujące w zagrodzie alpaki. Na koniec zjedliśmy posiłek w pobliskiej restauracji.
To był naprawdę udany wyjazd!
Aleksandra Szynszecka

