Wycieczka do Elbląga i Fromborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”
Dnia 23 października 2023 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Częstkowie uczestniczyli w wycieczce do Elbląga i Fromborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Celem projektu jest wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
Pierwszym punktem wycieczki był Elbląg. Podczas kilkugodzinnego spaceru zwiedziliśmy historyczny zespół miasta. Zobaczyliśmy między innymi zrewitalizowane Stare Miasto, Ratusz Staromiejski z makietą miasta oraz zamku krzyżackiego, kościół katedralny pw. Świętego Mikołaja, Bramę Targową i pomnik legendarnego piekarczyka.
Następnie udaliśmy się do Fromborka. Tam zwiedziliśmy między innymi zespół katedralny, Muzeum Mikołaja Kopernika oraz port. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad w Domu Kopernika.
Wycieczka w ramach programu „Poznaj Polskę” to wspaniała lekcja historii, a wiedza zdobyta w tak ciekawy sposób z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży Variustur z Elblaga. Serdecznie dziękujemy za udany i profesjonalnie przygotowany wyjazd. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego pilota i jednocześnie właściciela biura Variustur – Pana Bogdana Uhryn.

