Wycieczka do zagrody edukacyjnej w Dolinie Jadwigi
15 października br. uczniowie z klas I-VIII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do zagrody edukacyjnej w Dolinie Jadwigi. Dzieci poznały tajniki uprawy zbóż, kukurydzy oraz ziemniaków – od zasiewu po zbiory. Zobaczyły też maszyny, które pomagają w uprawie. Wspólnie zrobiliśmy bułeczki i bawiliśmy się na palcu zabaw, razem z indykiem i królikami. Następnie przejechaliśmy się „agrobusem” do lasu, gdzie odbył się piknik. Z okazji Dnia Ziemniaka zjedliśmy placki ziemniaczane. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy z kaszubską kapelą, która pięknie opowiadała nam o tradycjach regionu. Na koniec uczniowie ozdobili worki na ziemniaki. To był bardzo intensywnie spędzony czas. Wycieczka dostarczyła nam dużo radości i ciekawych wrażeń.
Bernadeta Lesner

