Żegnamy zimę, witamy wiosnę!
Utworzono dnia 21.03.2025
Dzisiaj, w ramach obchodów Tygodnia Kaszubskiego w Gminie Szemud oraz Pierwszego Dnia Wiosny, w naszej szkole pojawiła się Pani Zëma, czyli kaszubska Marzanna.
Dawniej na Kaszubach ta symbolizująca zimę kukła była topiona lub palona. W ten sposób przeganiano zimę i przywoływano wiosnę.
Żegnamy zimę, witamy wiosnę!
Utworzono dnia 21.03.2025, 17:47

