Bierzemy udział w Regionalnym konkursie czytelniczym „Czytam, bo mogę – mogę, bo czytam”
Dziewięcioro uczniów klas IV-VI z naszej szkoły bierze udział w Regionalnym konkursie czytelniczym „Czytam, bo mogę – mogę, bo czytam” organizowanym w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach FEPM.05.08-IZ.00-001/23, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działanie 5.8 Edukacja ogólna i zawodowa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.
Organizatorem Konkursu jest Pomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku.
Uczniowie czytają jedną książkę miesięcznie (łącznie 6 pozycji), a ich wiedza i zaangażowanie sprawdzane są w formie testu lub zadania (online) opartego na treści lektury.
Warto dodać, że Organizator przekazał naszej bibliotece szkolnej komplet lektur konkursowych oraz materiały dla nauczycieli dotyczące promocji czytelnictwa i wartości czytania. Serdecznie dziękujemy!
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

