Dzień Górnika
Z okazji obchodzonego 4 grudnia Dnia Górnika, zwanego „Barbórką”, klasa 3 odbyła zajęcia, na których uczniowie dowiedzieli się o trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Poznali tradycje i zwyczaje związane z Barbórką. Z zainteresowanie obejrzeli na monitorze interaktywnym film edukacyjny „Dzień Górnika 4 grudnia” i odcinek serialu animowanego „Bolek i Lolek wśród górników. Czarne złoto”. Następnie ułożyli obrazek z części i go pokolorowali.
Z okazji Barbórki życzymy Wszystkim Górnikom dużo zdrowia – Szczęść Boże!
Na koniec dnia uczniowie wykonali pracę plastyczną – mikołajkową niespodziankę dla najbliższych.
Justyna Nowicka

