Gdy historia spotyka się z muzyką...
Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach muzyczno-historycznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Rogalską w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Centrum Edukacji Historyczno-Patriotycznej Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Podczas zajęć rozmawiano na temat Majowych Świąt Narodowych: 1 maja - Święta Pracy, 2 maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Pani Katarzyna przybliżyła uczniom ich zarys historyczny. Na koniec mieliśmy przyjemność wysłuchać przepięknego wykonania na skrzypcach utworu „Witaj, majowa jutrzenko”. „Mazurek 3 Maja” to jedna z najważniejszych i najbardziej radosnych polskich pieśni patriotycznych.
Judyta Burchacz
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach muzyczno-historycznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Rogalską w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Centrum Edukacji Historyczno-Patriotycznej Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Były to niezwykle inspirujące zajęcia, które przybliżyły uczniom bogactwo polskich tradycji. Warsztaty połączyły merytoryczną wiedzę historyczną z elementami muzycznymi, co wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, pasję oraz rozbudzenie w dzieciach muzycznej i historycznej ciekawości!

