„Hej! Żeglujże, żeglarzu!” - koncert pieśni i piosenek polskich i kaszubskich
25 marca 2026 roku, w ramach obchodów Tygodnia Kaszubskiego w Gminie Szemud, w Szkole Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie odbył się koncert pieśni i piosenek polskich i kaszubskich o morzu, żeglowaniu i żeglarzach pt. „Hej! Żeglujże, żeglarzu!”.
Tego dnia w murach naszej szkoły zapanował prawdziwie kaszubski i morski klimat! Gościliśmy wyjątkowy duet artystów – Leszka Boliboka, wirtuoza skrzypiec, wieloletniego muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz Rafała Rompcę, lidera zespołu Fucus. Muzycy zabrali społeczność szkolną w fascynującą podróż. Artyści zaprezentowali program, w którym klasyczne szanty przeplatały się z tradycyjnymi pieśniami kaszubskimi. Uczniowie nie tylko z zaciekawieniem słuchali historii o morskich rejsach oraz opowieści o kaszubskich tradycjach i regionie, ale przede wszystkim brali czynny udział w koncercie. Wspólne śpiewanie oraz rozmaite zabawy wokalno-ruchowe wywołały mnóstwo radości i pozytywnej energii.
Dziękujemy za tę muzyczną wyprawę i niesamowite wrażenia artystyczne. Czekamy na kolejne spotkanie!

