Lekcja przyrody i tradycji w oddziale przedszkolnym
W oddziale przedszkolnym zrobiło się prawdziwie wiosennie i świątecznie! W ramach przygotowań do Wielkanocy dzieci samodzielnie siały owies w doniczkach.
Zajęcia były doskonałą okazją do poznania etapów wzrostu roślin oraz rozwijania odpowiedzialności za żywe organizmy. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem napełniały doniczki ziemią, wysiewały ziarna i podlewały je. Nie zabrakło też rozmów o wielkanocnych tradycjach i symbolice zielonego owsa jako oznaki nowego życia i nadchodzącej wiosny.
Dzieci z niecierpliwością czekają teraz na pierwsze zielone listki i codziennie doglądają swoich doniczek. To była nie tylko wspaniała zabawa, ale też cenna lekcja przyrody i tradycji.
Ewa Naczk

