Pasowanie na czytelnika
"Książka"
Od pierwszych liter już na całe życie
przyjaciel wierny, dobry i mądry
co opowiada dzieje twojej ziemi,
odkrywa piękne i nieznane lądy.
Od pierwszych liter już na całe życie
zawsze przy tobie, kiedy ją przywołasz.
Do łez cię wzruszy Jankiem Muzykantem,
a jak Pinokio - ubawi wesoła.
Będzie cię uczyć ptaków, kwiatów i ludzi,
będzie ci radzić twój wierny przyjaciel szczery.
Zawsze przy tobie służyć ci gotowa
od pierwszej w życiu poznanej litery.
(Tadeusz Kubiak)
26 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Tego dnia uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki.
Przed złożeniem ślubowania dzieci przypomniały zasady panujące w bibliotece. Powiedziały również, jak należy traktować książki i czego nie wolno robić podczas czytania.
Następnie uczniowie wykonali kilka zadań, w których musieli wykazać się umiejętnością czytania i układania puzzli. Doskonale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.
Dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą przestrzegać obowiązków czytelnika, szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.
Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

