Pierwszoklasiści zasiali rzeżuchę
Uczniowie klasy I zasiali rzeżuchę, która w Święta Wielkanocne będzie ozdabiać świąteczny stół. Rzeżucha na wacie to prosta, wielkanocna uprawa domowa, która zajmuje 7–10 dni. Wystarczy ułożyć watę na talerzyku, zwilżyć ją, gęsto posypać nasionami i codziennie zraszać, utrzymując stałą wilgotność. Wymaga jasnego miejsca i temperatury, a pierwsze kiełki pojawiają się bardzo szybko. Rzeżucha przede wszystkim jest bogatym źródłem witaminy C. Roślina ma w składzie również witaminy: A, B, K oraz niacynę. Swoje zdrowotne właściwości zawdzięcza też minerałom. Zawiera żelazo, magnez, chrom, jod, wapń, a także mangan.
Judyta Burchacz

