Po raz kolejny biliśmy rekord w pierwszej pomocy z WOŚP!
16 października 2025 r., podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, po raz kolejny biliśmy rekord w pierwszej pomocy z Fundacją WOŚP w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Punktualnie o 12:00 w 1237 miejscowościach w całym kraju przystąpiono do próby bicia rekordu, który polegał na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut. Udział w wydarzeniu zadeklarowało 155 379 osób i 1 443 instytucji.
Sztabem głównym tegorocznego bicia rekordu, z którego o całej akcji w ramach internetowej transmisji informował Jurek Owsiak, była Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.
Próba bicia rekordu była wspaniałą okazją do utrwalenia wiedzy i umiejętności w zakresie resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie.
Serdecznie dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie!
#rekordrur

