Spektakl pt. "Kolumbowie” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
15 września 2025 r. uczniowie klasy VII i VIII obejrzeli spektakl pt. "Kolumbowie” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Przedstawienie, inspirowane twórczością m.in. Aleksandra Kamińskiego, Mirona Białoszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Hanny Krall i Juliusza Słowackiego, opowiada o młodym pokoleniu, które, skazane i stracone przez okrutny los, poniosło najwyższą cenę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
Zgodnie z intencją twórców, spektakl stanowi swoisty apel młodych do młodych, o pielęgnowaniu narodowej tożsamości i pamięci o tragicznej historii naszego kraju.
To opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach.
[Źródło: www.narodowyteatredukacji.pl]

