Spektakl pt. „Kije samobije” w wykonaniu aktorów Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
16 grudnia 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. „Kije samobije” w wykonaniu aktorów Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, który odbył się w Centrum Samorządowym w Szemudzie.
„Pewnego dnia do położonej na odludziu karczmy, przybywa wielce tajemniczy gość. Jego pełne złota kufry przyciągają uwagę złych i chciwych właścicieli karczmy. Pazerni na pieniądze oberżyści postanawiają okraść swojego klienta. Podczas kradzieży na plecach niecnych karczmarzy lądują „samobijące kije”, które niemiłosiernie otrzepują im skórę. Ich krzyk i lament budzą tajemniczego gościa, który okazuje się diabłem. Władca piekieł daruje im życie w zamian za współpracę. Od tej chwili w karczmie zaczynają dziać się przedziwne historie…”
(Zbigniew Kulwicki, reżyser)
Źródło: https://teatr.grudziadz.pl/kije-samobije/
Po przedstawieniu dzieci otrzymały słodkie, świąteczne upominki.
Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie za zorganizowanie tego wydarzenia.

