Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
9 kwietnia 2026 r. ośmioro uczniów klas IV-VI, biorących udział w konkursie „Czytam, bo mogę – mogę, bo czytam”, wzięło udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską, zorganizowanym przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku, które odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Barbara Kosmowska to polska pisarka, poetka i literaturoznawca, laureatka prestiżowych ogólnopolskich nagród literackich, autorka wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. „Buba”, „Dziewczynka z parku”, „Panna Foch”, „Niezłe ziółko”, „Kawa u żyrafy”, „Latawiec”, „Gwiazda z pierwszego piętra”, „Kolorowy szalik”, „Sezon na zielone kasztany”.
Autorka opowiadała uczniom o sobie, swojej pracy i twórczości. Odpowiadała również na zadawane przez nich pytania dotyczące nie tylko jej książek, ale także techniki pisania i czytelniczych wyborów.
Spotkanie z Barbarą Kosmowską z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach konkursu „Czytam, bo mogę – mogę, bo czytam” stanowiącego część Akademii Ambasadorów Czytelnictwa organizowanej w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.

