Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszkami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie
8 maja 2025 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z funkcjonariuszkami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, różnych form przemocy i właściwego reagowania na nią oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji i wskazówek. Policjantki omówiły między innymi zagadnienia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy i poinformowały o odpowiedzialności karnej grożącej za niewłaściwe zachowania w sieci.
Uczniowie poznali także zasady korzystania z hulajnogi elektrycznej, w tym konieczność posiadania karty rowerowej przez osobę poniżej 18. roku życia poruszającą się tym pojazdem. Funkcjonariuszki przypomniały również o zakazie poruszania się rowerem po drogach publicznych bez karty rowerowej.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz bardzo interesujące i wartościowe spotkanie.

