Sukces w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej
28 marca 2025 roku w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Szemud.
Celem konkursu było popularyzowanie polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji, promowanie osiągnięć uczestników oraz ich opiekunów i stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.
W konkursie wzięło udział ponad 60 uczestników. Szkołę Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie reprezentowało siedem uczennic: Joanna Roda (klasa I), Natalia Wasilka (klasa I), Agata Kreft (klasa IV), Jagoda Krenc (klasa IV), Agata Zaborowska (klasa VII), Aleksandra Żywicka (klasa VII) oraz Aleksandra Damps (klasa VIII).
Nasze artystki wspaniale zaprezentowały przygotowane utwory i aż trzy z nich znalazły się w gronie laureatów.
Aleksandra Żywicka zajęła II miejsce, a Aleksandra Damps – III miejsce w Konkursie Recytatorskim w kategorii klas VII-VIII.
Agata Zaborowska zajęła III miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej.
To kolejny ogromny sukces naszych uczennic! Serdecznie gratulujemy!

