Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy i użycia defibrylatora AED
Dnia 25 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy i użycia defibrylatora AED. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
Szkolenie przeprowadzili wyjątkowi goście: Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego Rafał Ziółkowski, Komendant Gminnego Związku OSP RP Paweł Milewczyk oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie na czele z Prezesem Sławomirem Nowickim.
Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w szkoleniu. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania. Wykazali się przy tym dużą wiedzą i umiejętnościami.
Podczas spotkania dokonano przekazania defibrylatora AED druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie. Zamknięte w specjalnej kapsule urządzenie zostało umieszczone na zewnętrznej ścianie budynku remizy i będzie służyć wszystkim mieszkańcom, co z pewnością przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa.
Serdecznie dziękujemy za te niezwykle wartościowe zajęcia, dzięki którym nasi uczniowie zdobyli wiedzę na temat szybkiego i sprawnego udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

