Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się uczyć się”
,,Współczesna szkoła stawia przed uczniami wiele wymagań – oczekuje się od nich samodzielności w nauce, umiejętności pracy z tekstem, analizowania informacji i wyciągania wniosków. Tymczasem obserwacje nauczycieli oraz wyniki diagnoz edukacyjnych wskazują, że wielu uczniów szkoły podstawowej ma trudności z efektywnym uczeniem się. Brakuje im znajomości podstawowych strategii uczenia się, takich jak planowanie nauki, selekcjonowanie informacji, stosowanie mnemotechnik, robienie notatek czy korzystanie z map myśli. Często nie wiedzą, jak „uczyć się z sensem”, czyli rozumieć, przetwarzać i zapamiętywać treści w sposób trwały i użyteczny.” (Wstęp do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się uczyć się” – 10 sposobów na skuteczną naukę)
Właśnie dlatego uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się uczyć się” – 10 sposobów na skuteczną naukę, którego autorkami są Justyna Gajdziszewska i Katarzyna Suwalska.
Udział i realizację zadań uczniowie rozpoczęli pod koniec września. Zrealizowali kolejne działania projektowe: lapbooki, fiszki, mapy myśli. Przed nimi kolejne zadania, dzięki którym poznają sposoby na skuteczną naukę. Najlepiej uczyć się w zespole i poznawać, rozwijać swoje umiejętności w praktyce.
Mariola Cyganek

